sobota, 24 lutego, 2024

Marzenia erotyczne są odzwierciedleniem naszej seksualności, pragnień i potrzeb. To nic wstydliwego. Dlatego o niektórych warto rozmawiać i wprowadzać w życie – dzięki temu życie seksualne może smakować jak nigdy dotąd.

Seks w publicznym miejscu, z nieznajomą osobą, z wykorzystaniem erotycznych gadżetów a czasem i przemocy….to nie scenariusz filmu dla dorosłych, ale myśli, które są czymś absolutnie normalnym, o ile nie stają się obsesją. Nie dotyczą one tylko tych odważnych i świadomych swojej seksualności osób. Tego typu fantazje mają również zakompleksieni i nieśmiali ludzie, którzy pragną mocniejszych doznań w swoim życiu seksualnym. Jednym słowem, od marzeń erotycznych nie da się uciec. Warto je więc zaakceptować i uświadomić sobie, jak wiele mówią o naszych potrzebach.

Co oznaczają fantazje seksualne?

Prowadzone we śnie lub na jawie, często wywołują orgazm. Pojawiają się spontanicznie (np. w wyniku obejrzenia „łóżkowej” sceny w filmie), jak również mogą być celowym efektem wyobraźni.  Dzięki nim możemy zrobić przegląd naszego życia seksualnego i dowiedzieć się, czego nam brakuje: delikatnych pieszczot czy przeciwnie – mocnych doznań. Jest to pomocne zwłaszcza dla par z dłuższym stażem, które często potrzebują odświeżenia sypialnianych emocji.

Marzenia kobiet i mężczyzn

Seksualność kobiet nie jest taka sama jak mężczyzn. W przypadku pań, fantazje są bardziej dopracowane, to często niemal całe historie, skupione nie tylko na doznaniach erotycznych, ale również na zmyśle słuchu czy smaku. Zwykle kobiety wyobrażają sobie jakiegoś bezimiennego mężczyznę, z którym kochają się w miejscu publicznym i przy którym czują się piękne oraz wyjątkowe. Często marzą o tym, że są zdominowane lub nawet gwałcone – takie fantazje to zazwyczaj potrzeba silniejszych emocji. Choć oczywiście nie jest to jednoznaczne z tym, że chcą realizować takie scenariusze w życiu realnym.

Mężczyźni z kolei marzą o konkretnej kobiecie: sąsiadce czy koleżance z pracy, wyobrażając sobie dziką orgię ze szczegółowymi aspektami technicznymi każdej pozycji seksualnej. Dla nich to po prostu konkretna sytuacja, bez scenariusza bogatego w detale. Uwielbiają marzyć o seksie oralnym, o postawie dominanta lub niewolnika. I podobnie jak kobiety, nie zawsze chcą wprowadzać swoje marzenia do życia codziennego.

Rozmawiać czy nie?

Jeśli uważasz, że rozmawianie o fantazjach przyniesie korzyść temperaturze Waszego związku, warto poruszać ten temat. Zwyczajnie i wprost. Jeśli parter zrozumie o co Ci chodzi, będzie w stanie zrealizować Twoje marzenia. Uważaj jednak, żeby go nie zranić i obrazić – czasem lepiej milczeć i nie dzielić się swoimi myślami. Na przykład gdy obiektem erotycznych westchnień jest ktoś z jego kręgu przyjaciół.

Pamiętaj: nie tylko Ty fantazjujesz, Twoja druga połowa również. Dlatego zapytaj, czego pragnie, co warto wprowadzić do Waszej sypialni. Powolutku, malutkimi kroczkami uczcie się bycia szczerym i otwartym na tematy, które dotyczą Waszych fantazji. Jest spora szansa na to, że oboje na tym skorzystacie, a seks stanie się nieskrępowaną i bardzo ekscytującą przygodą.

0 Comments

Leave a Comment