piątek, 19 kwietnia, 2024

Nie każdy ma świadomość, że istnieją prezerwatywy dla pań. Femidom, bo o tym mowa, to jednorazowy środek antykoncepcyjny, przeznaczony dla kobiet. Wyglądem różni się od męskiego kondomu, ale ma podobne działanie: z dużą skutecznością chroni przed ciążą i chorobami wenerycznymi.

Jak używać?

Prezerwatywa żeńska wykonana jest z poliuretanu lub naturalnego lateksu, nawilżonego od wewnątrz środkiem plemnikobójczym. Ma około 17 cm długości i wyglądem przypomina podłużny balon, z obu stron zakończony charakterystycznymi pierścieniami, ułatwiającymi umiejscowienie prezerwatywy i zapobiegającymi jej wypadnięciu.

Jak ja użyć? Femidom należy delikatnie wyjąć z opakowania i wsunąć węższy koniec do pochwy tak, aby poczuć szyjkę macicy. Szersza jego część powinna dokładnie zakrywać srom. W momencie gdy penis zostaje wsunięty do pochwy, prezerwatywa lokuje się w odpowiednim miejscu. Ważne, by podczas wkładanie członka przytrzymać pierścień zewnętrzny – to zapobiegnie przesunięciu się produktu w głąb pochwy. Po zakończeniu stosunku, femidom należy niezwłocznie wyjąć uważając, by nasienie nie wypłynęło.
Nie wolno go stosować jednocześnie z prezerwatywą.

Plusy stosowania prezerwatywy żeńskiej

Niewątpliwym plusem femidomu jest fakt, że z wysoką skutecznością chroni przed niechcianą ciążą oraz jako jedyny środek antykoncepcyjny dla kobiet zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi droga płciową. Kolejną zaletą jest fakt, że może być założony nawet na kilka godzin przed stosunkiem. Prezerwatywa dla pań nie uczula i nie wymaga regularnego stosowania, w przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej.

Minusy femidomu

Prawidłowe założenie femidomu nie jest tak łatwe jak założenie prezerwatywy na męskiego członka. Wymaga wprawy i doświadczenia. Na początku trzeba trochę popróbować, zanim nabierze się pewności, że został dobrze założony. Poza tym parter musi bardzo uważać, by penis nie został wprowadzony między prezerwatywę a ściankę pochwy, a podczas samego stosunku nie ma pewności czy prezerwatywa nie wypadnie. Niewątpliwym minusem jest to, że kobiety zazwyczaj odczuwają obecność obcego ciała w pochwie, które podczas namiętnych uniesień może wydawać krępujące dla obojga odgłosy. To często psuje atmosferę i emocje panujące w sypialni.

Ten środek antykoncepcyjny jest dość drogi i można go dostać tylko w niektórych aptekach.

0 Comments

Leave a Comment