niedziela, 19 maja, 2024

Nazwa „punkt G” pochodzi od pierwszej litery nazwiska jednego z niemieckich ginekologów Ernesta Grafenberga, który wysnuł teorię o bardzo wrażliwym miejscu w kobiecej pochwie. Jak odnaleźć tę tajemniczą strefę, dzięki której kobieta przeżywa niezapomniane rozkosze?

Punkt G cały czas wzbudza sporo kontrowersji. Niektórzy nie wierzą w jego istnienie, ponieważ nie ma badań, które by potwierdzały obecność takiej struktury anatomicznej.  Z kolei inni (zwłaszcza kobiety) mają absolutną pewność i świadomość, jak wiele przyjemności można osiągnąć poprzez jego odpowiednie stymulowanie.

Jak go znaleźć?

Znalezienie tego erogennego miejsca w kobiecej pochwie może nie być takie łatwe. Owszem, są panie, których przestrzeń G jest dość spora i z której lokalizacją mężczyzna nie powinien mieć większych problemów. Jednak jest i grupa kobiet, których najbardziej wrażliwa strefa wewnątrz waginy jest bardzo mała i trzeba większej precyzji i wyczucia, by ją odnaleźć. Jak więc przekonać się, w którym miejscu jest punkt G?

Na początek trochę suchej teorii. Przestrzeń mająca dać kobiecie największą rozkosz znajduje się na przedniej ściance pochwy w okolicy 5 cm powyżej jej wejścia. Przebiega wzdłuż cewki moczowej, zajmując obszar od 1,2 do około 2 cm. Aby ją dokładnie zlokalizować, wsuń palce do waginy leżącej na plecach partnerki tak, aby spodnia cześć Twojej dłoni była zwrócona ku górze. Poruszaj palcami – jeśli kobieta poczuje większe napięcie,  prawdopodobnie jesteś u celu. Najlepszym sposobem na odnalezienie punktu G jest po prostu stymulacja kobiecej pochwy i rozmowa na ten temat z kochanką. Większość pań doskonale wie, w którym miejscu się znajduje, dlatego po prostu warto zapytać.

Jak stymulować punkt G?

Oczywiście manualnie – to najbardziej precyzyjna metoda pieszczenia punktu G. Dodatkowo podczas zbliżenia, stosując niektóre pozycje, można  efektywnie go stymulować:

  1. Od tyłu ( szczególnie „na pieska”) – w takim ułożeniu penis ociera o frontową ścianę pochwy. Najlepiej aby partnerka lekko wygięła plecy i nie kładła głowy na łóżku.
  2. Na jeźdźca – doskonała pozycja do stymulacji punktu G. Kobieta w tej pozycji ma pełną kontrolę nad ułożeniem członka w pochwie i sama może intensyfikować doznania poprzez szybkość ruchu.
  3. Nogi w górze –  to pozycja, kiedy nogi kobiety położone są na ramionach lub klatce piersiowej mężczyzny. W takiej sytuacji punkt G jest dobrze stymulowany, gdyż penis znajduje się pod odpowiednim kątem i może dość głęboko penetrować waginę.

0 Comments

Leave a Comment