niedziela, 19 maja, 2024

Seks w Indiach jest bardzo zróżnicowany. Obowiązuje tam bardzo dużo pozycji seksualnych, a także metod uprawiania miłości. Do seksualności podchodzi się z bardzo dużym szacunkiem.

W hinduizmie kobiety oceniane są za bardziej seksualne niż mężczyźni. Są one w stanie przeżywać dużo bardziej seks i mają do tego większe zdolności. Cenione było doprowadzanie kobiety do orgazmu. Świadczyło to o udanej więzi seksualnej. Orgazmy czyniły z kobiety osobę szczęśliwą, ale również wierną i silną.

Seks i mistyka

Seks w tym społeczeństwie ma również znaczenie mistyczne. Ukazuje człowiekowi prawdę o wszechświecie. Pokazuje jego zmysłowość, walkę z energią i silami kosmosu. Ostrzega się jednak, że życie seksualne co prawda może być źródłem szczęścia, ale szczęście może być również największym wrogiem człowieka. Powinno się poddawać szczęście samokontroli. Hinduizm ceni ascezę seksualną oraz celibat. Jest to droga prowadząca do wyzwolenia z uwarunkowań materialnych oraz oddania się rozwojowi duchowemu. Potępiane jest kazirodztwo, cudzołóstwo, homoseksualizm, prostytucja, gwałt i zoofilia.

Tradycyjna rodzina hinduska, która opierała się na patriarchacie liczyła około 50 osób. Dwukrotnie cała rodzina zbierała się w ciągu dnia przed domowym ołtarzem znajdującym się przed domem, aby złożyć ofiarę. Bardzo cenione w tym społeczeństwie były dzieci, które darzono bardzo dużą miłością. Okres ciąży podlegał licznym rytuałom. Miały one na celu ochronić zarówno kobietę, jak i dziecko. Po porodzie ojciec wypowiadał nad dzieckiem wersety z wed i karmił je miodem. Potomkiem przez pierwsze lata życia opiekowała się matka.

Ślubuję ci pobożność, bogactwo i… rozkosz

Małżeństwo traktowano jako coś trwałego. Zawierane było w bardzo młodym wieku i było poprzedzone odpowiednim przygotowaniem, także pod względem seksualnym. Kobieta była wychowywana w wielkim poszanowaniu dla macierzyństwa. Małżeństwo było kojarzone przez rodziców. Astrolodzy ustalali termin ceremonii zaślubin. Ceremonia ta była bardzo bogata. Na czole kobiety tworzono złoty znak weselny. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna modlitwa przed ołtarzem.

Mąż ślubował żonie pobożność, bogactwo i rozkosz. Po ślubie, małżonkowie przez trzy noce nie mogli ze sobą współżyć. Czwartego dnia żona odwiązywała żółtą taśmę umocowaną przez matkę na przegubie ręki, co symbolicznie wyrażało zerwanie więzi z domem. W kolejnych dniach zakres intymności małżonków wzrastał i dochodził do pełnego współżycia.

0 Comments

Leave a Comment