czwartek, 18 kwietnia, 2024

Związki na odległość dziś już nikogo nie dziwią. W dobie internetu każdy z nas może poznać drugą połówkę nawet z drugiego końca świata. Niegdyś związki na odległość były czymś dziwnym. Zdarzały się najczęściej wtedy, gdy jeden z partnerów musiał chwilowo zmienić miejsce zamieszkania z powodu studiów, pracy czy służby wojskowej. Wówczas relacja musiała się do tej zmiany dostosować.

Związki na odległość w dobie Internetu

Jednak w dzisiejszych czasach możemy zakochać się również na odległość. Dzięki internetowi łatwiej niż kiedykolwiek nawiązać romantyczny związek, nawet zanim zobaczy się drugą osobę „w realu”.

Magiczne zbliżenia

W związku na odległość wszystko jest wyjątkowe. Zbliżenia także. Zdarzają się rzadko, więc do każdego z nich przywiązujemy dużą wagę. Chcąc zaskakiwać partnera sięgamy po akcesoria erotyczne, takie jak sztuczne penisy. Sex shop – to miejsce, w którym znajdziemy wszystko to, czego nam potrzeba.

Unikalne wyzwania

Chociaż każdy związek ma swoje wyzwania, badania pokazują, że związki na odległość mają zestaw potencjalnych problemów, które są specyficzne dla geograficznej odległości między członkami. Wyzwania mogą obejmować:

  • Doświadczanie obciążeń finansowych związanych z podróżą
  • Doświadczanie bardziej skrajnych emocji związanych z relacją
  • Utrzymywanie wysokich oczekiwań co do spotkań twarzą w twarz, biorąc pod uwagę, jak rzadko i krótko one trwają
  • Negocjowanie granic między lokalnymi przyjaciółmi a partnerem na odległość
  • Posiadanie nierealistycznego poglądu na stan związku

Obciążenie finansowe jest oczywistym czynnikiem, którego doświadczyła każda osoba pozostająca w związku na odległość. Niezależnie od tego, czy chodzi o wysokie koszty paliwa związane z pokonywaniem setek kilometrów, czy też o czas i nakłady finansowe związane z częstymi podróżami samolotem, pary pozostające w związku na odległość muszą zaplanować koszty podróży tak samo, jak inne koszty, takie jak kredyt hipoteczny, jedzenie czy ubrania.

Negocjowanie granic jest trudniejsze. Osoby pozostające w związkach na odległość mogą być zazdrosne o lokalnych przyjaciół partnera, często narzekając, że spędzają z nimi „zbyt wiele czasu”.

Istnieje również ryzyko, że Twój partner nawiąże intymny związek lub zakocha się w kimś innym podczas Twojej nieobecności. Wytyczenie jasnych granic, bycie szczerym i zrozumienie, że ludzie potrzebują interakcji społecznych twarzą w twarz, pomoże w rozwiązaniu tych potencjalnych problemów.

Oczekiwania a rzeczywistość

Kiedy spędzamy czas z naszym partnerem codziennie lub przynajmniej regularnie, interakcje te składają się również z niezwykle ważnych codziennych spraw, takich jak choroba, zakupy, mycie zębów lub po prostu wspólne oglądanie telewizji. Jednak w związku na odległość oczekiwania, że spotkania twarzą w twarz będą magiczne, pełne niesamowitego seksu i romantyczne często zderzają się z rzeczywistością, powodując rozczarowania. Dobrze wiemy, jak działa życie i mamy świadomość, że nie zawsze jest kolorowo. Te wysokie oczekiwania mogą często sprawić, że partnerzy będą rozczarowani i urażeni, że czas spędzony razem nie był „taki, jak sobie wyobrażali”.

Bardzo łatwo jest też odrzucić lub zignorować narastające problemy w związku z powodu odległości. Przypisujemy je stresowi, samej odległości, tęsknocie za sobą nawzajem, a nie faktycznemu zachowaniu polegającemu na braku zaangażowania. Trudniej jest ocenić, czy nasz partner jest naprawdę zaangażowany w związek, ponieważ nie widzimy jego zachowania na co dzień.

0 Comments

Leave a Comment