Internetowe poradniki często opowiadają o kobiecym orgazmie tak, jakby było to coś prostego i oczywistego. W praktyce wcale nie jest to takie łatwe, co może skutkować brakiem ochoty na seks. Partnerki najczęściej nie osiągną rozkoszy, jeśli mężczyzna ograniczy się do samej penetracji. Poznaj sposoby na doprowadzenie kobiety do orgazmu.
Co należy wiedzieć o kobiecym orgazmie?
Orgazm jest kulminacyjnym momentem stosunku seksualnego, któremu towarzyszy uczucie odprężenia, zaspokojenia i błogości. Kobiety i mężczyźni przeżywają go na różne sposoby. Panie osiągają rozkosz o wiele rzadziej niż panowie i zdecydowanie ważniejsze są dla nich okoliczności, w których zachodzi akt seksualny. Nieodpowiednia sytuacja może wywołać u kobiety brak ochoty na współżycie. Co ciekawe, płeć piękna częściej osiąga orgazm w trakcie stosunku ze stałym partnerem. Szczyt rozkoszy może być wywołany poprzez stymulację fizyczną i psychiczną. Sposób i miejsce stymulacji ma ogromne znaczenie, ponieważ panie mogą osiągać różne orgazmy, do których należą:
- orgazm łechtaczkowy,
- orgazm pochwowy,
- orgazm sutkowy,
- orgazm analny,
- orgazm będący rezultatem fantazji.
Dwa pierwsze rodzaje rozkoszy występują najczęściej. Inne, o wiele rzadsze odmiany jest w stanie osiągnąć bardzo niewielki odsetek pań.
Orgazm pochwowy – jak do niego doprowadzić?
Podstawą doprowadzenia kobiety do orgazmu pochwowego jest stymulacja punktu G, czyli niewielkiego obszaru znajdującego się na przedniej ścianie pochwy, w odległości około 4-5 centymetrów od jej ujścia. To miejsce jest pobudzane podczas stosunku, dlatego partnerki czasem osiągają rozkosz w trakcie penetracji. Punkt G można stymulować także wibratorem lub palcem. W tym przypadku bardzo ważne jest odpowiednie wyczucie partnera i wsłuchiwanie się w potrzeby kobiety. Chociaż doprowadzenie do orgazmu pochwowego wydaje się proste, często się nie udaje. Wszystko dlatego, że większość pań potrzebuje także stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć szczyt rozkoszy. Brak kobiecego orgazmu nie musi oznaczać problemu z seksem. Możne to być dobry impuls do zmiany sypialnianych praktyk.
Sposoby osiągnięcia orgazmu łechtaczkowego
Ponad 60% kobiet przyznaje, że do osiągnięcia orgazmu potrzebuje stymulacji łechtaczki. Najszybciej można przynieść satysfakcję swojej partnerce na przykład poprzez stymulację palcami. Łechtaczkę należy pocierać za pomocą ruchów okrężnych lub posuwistych. Najlepszą podpowiedzią będą sygnały płynące z kobiecego ciała — na podstawie jej zachowań łatwiej będzie dostosować odpowiednie tempo i technikę. Warto zachować konsekwencję i nie wprowadzać niespodziewanych zmian podczas osiągania rozkoszy przez kobietę. Panie częściej szczytują podczas stymulacji oralnej, dlatego warto pieścić partnerkę także językiem.
Orgazm sutkowy – prawda czy mit?
Niewiele kobiet potrafi go osiągnąć, jednak orgazm sutkowy naprawdę istnieje! Mogą go doświadczyć jedynie panie z wyjątkowo wrażliwymi brodawkami sutkowymi. Partnerki, które odczuwają szczególną przyjemność podczas pieszczot piersi, mogą spróbować osiągnąć szczyt rozkoszy z pomocą mężczyzny. Orgazm ułatwi pieszczenie piersi przy pomocy delikatnych, kolistych ruchów oraz subtelne pocałunki. Wraz ze wzrostem podniecenia można wprowadzić silniejszą stymulację, którą będzie pocieranie, ugniatanie i wszystko, co odpowiada preferencjom partnerki.
Doprowadzenie do orgazmu podczas stosunku
Podczas stosunku warto stymulować łechtaczkę partnerki. To zdecydowanie zwiększy szansę na szybkie osiągnięcie orgazmu przez drugą połówkę. Można także urozmaicić seks o pieszczoty palcami lub wibratorem. Warto wybrać pozycję, podczas której członek będzie pocierał punkt G oraz łechtaczkę. Kobiecemu orgazmowi sprzyja zbliżenie techniką dopasowania. W tej pozycji partner znajduje się na górze, przenosi ciężar ciała na ramiona i przywiera do kobiety. Nogi partnerki powinny być jak najmniej rozchylone. W takim ułożeniu penis maksymalnie ociera się o łechtaczkę, co zapewnia większości pań wyjątkowo silne doznania.
Bibliografia:
- N. Brochman, E. Støkken Dahl, Radości z kobiecości, Sonia Draga, 2017.
- P. Gałecki, A. Depko, S. Jędrzejewska, M. Talarowska, Orgazm człowieka z perspektywy fizjologicznej – część I, https://www.researchgate.net/profile/Monika-Talarowska/publication/230892601_Human_orgasm_from_the_physiological_perspective_-_Part_I/links/5406a8930cf23d9765a7fbc7/Human-orgasm-from-the-physiological-perspective-Part-I.pdf [data dostępu: 14.10.2022].
- M. Marzec-Remiszewski, Ewolucyjne wyjaśnienie przyjemności, https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/bitstream/handle/item/147501/marzec-remiszewski_ewolucyjne_wyjasnienie_przyjemnosci_2016.pdf [data dostępu: 14.10.2022].