czwartek, 18 lipca, 2024

Wpływ na seksualność Chińczyków miało bardzo dużo czynników. Jednym z nich był konfucjanizm. Ale nie tylko. Dużą rolę odegrał również taozim, który dopuszczał w życiu seksualnym wiele zachowań.

Taoizm był popularny przede wszystkim w Azji Południowo-Wschodniej. Rozwinął się w III w n.e. Podstawowym dziełem tej religii jest Tao-teking, którego autorem był Lao-tsy. W dziele tym zostały zawarte następujące idee:

  • określono rytm i jedność życia człowieka i natury,
  • pochwałę skromności, spokoju i dostosowania się do praw natury,
  • dostosowanie do wszechświata,
  • bezużyteczność dumy i pewności siebie.

Bardzo rozbudowane były małżeńskie kontakty seksualne wyznawców tej religii. Kobieta miała tu prawo osiągać rozkosz. Życie seksualne było bardzo bogate. Rodzina oparta była jednak nadal na zasadach patriarchatu, jednak już z mniejszym wpływem mężczyzny. Bardziej rozwinęło się również partnerstwo seksualne, w którym oboje partnerów chciało zaspokajać swoje potrzeby.

W taoizmie seksualność została w pełni zaakceptowana. Przypisywano jej mistyczne znaczenie. Określano męski pierwiastek jako jang. Oznaczał on jasny, czerwony, świecący, gorący, wysoki, niebiański, przeważał w smoku, ptaku, baranie, kogucie, lecie, górach. Pierwiastek ten został zmaterializowany w nasieniu. Kobietę określano pierwiastkiem jin, który oznaczał ciemny, czarny, bezdenny, głęboki, przeważał w chmurach, wodzie, naczyniach, owocach. Został zmaterializowany w wydzielinach z pochwy. Był także uosobieniem harmonii między człowiekiem a otaczającym nas światem.

Orgazm jako wymiana energii

Wierzono, że w trakcie orgazmu uwalniane są esencje życia. Pozwala to partnerom na wymianę energii. Aby wznieść się na wyższy poziom samorozwoju, należy pochłonąć od partnera podczas kontaktu płciowego jej jak najwięcej. Dzięki temu, że dojdzie do połączenia obydwu płci, można zapewnić sobie dłuższą żywotność, a także długowieczność.

Bardzo dużą wagę przywiązywano do wstępnych pieszczot. Uważano, że stymulują one wydzielanie energii. Taoizm został także wzbogacony o bardzo szczegółowe opisy technik seksualnych i malownicze słownictwo określające części ciała, a także sposoby kontaktu seksualnego. Na kilka sposób określano głębokość pochwy. Wymieniano dziesiątki układów i pozycji, z jakich można było korzystać podczas kontaktu płciowego. Seks taoistów był więc bardzo urozmaicony.

0 Comments

Leave a Comment