niedziela, 23 czerwca, 2024

Dobrze wybrana, „skrojona” na miarę potrzeb prezerwatywa zapewni nie tylko bezpieczeństwo podczas namiętnych  igraszek, ale i nada im nową jakość. Różne rozmiary, smaki, materiały…  Co wybrać?

Prezerwatywa jest jednym z najbardziej popularnych środków antykoncepcyjnych. Niedroga, dostępna niemal w każdej aptece, drogerii, stacji benzynowej czy supermarkecie. Prawidłowo używana, z dużą skutecznością zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz niechcianą ciążą.

Rozmiar

Dobrze dobrany rozmiar kondomów gwarantuje udany i bezpieczny seks. Za małe mogą pękać, natomiast zbyt duże zsuwać się podczas stosunku. Ich rozmiary podane są na opakowaniu i wynoszą od 49 do 57 mm – jest to szerokość prezerwatywy. Jak sprawdzić, która będzie dla Ciebie najlepsza? Zmierz obwód swojego członka w zwodzie i na tym wyniku możesz bazować. Nie będzie on bardzo dokładny, gdyż kształt penisa uniemożliwia dokonanie idealnego  pomiar. Dla pewności możesz kupić kondomy nieco większe niż wynik, który otrzymałeś.

Materiał

Choć producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych materiałów, z których zrobione są prezerwatywy, to jednak nadal króluje stary, poczciwy lateks. Jednak niektórzy panowie są na niego uczuleni – wówczas na pomoc wychodzą im kondomy wykonane z  poliuretanu, poliizoprenu lub skóry jagnięcej. Jeśli w planach masz całonocną zabawę lub seks analny, warto kupić prezerwatywę o nieco grubszych ściankach. Nie zmniejszy ona Twoich doznań, ale z pewnością da dodatkowe zabezpieczenie.

Prezerwatywy możesz kupić niemal wszędzie, a ich ceny są bardzo zróżnicowane. Nie opłaca się jednak oszczędzać w tej kwestii – te tańsze mogą nie gwarantować odpowiedniej ochrony oraz satysfakcji podczas miłosnych uniesień.

Efekty specjalne

Prezerwatywy różnią się nie tylko rozmiarami i materiałami, z jakich są wykonane. Do wyboru masz niemal całą paletę kolorów oraz dodatkowych atrybutów. Producenci oferują kondomy smakowe (dla amatorów seksu oralnego o smaku pomarańczy, banana czy jabłka) i zapachowe. Jeśli zależy Ci na dodatkowym stymulowaniu pochwy parterki, można kupić prezerwatywy prążkowane czy z wypustkami.

Niektóre produkty dostępne na rynku wyróżniają się specjalnymi właściwościami. Przykładowo lubrykant z benzokainą, pokrywający wewnętrzne ścianki prezerwatywy, spowalnia tempo mężczyzny. Jeśli masz wiec problem z przedwczesnym finiszem – taki kondom będzie dla Ciebie idealny.

0 Comments

Leave a Comment