czwartek, 18 kwietnia, 2024

Z roku na rok, depilowanie miejsc intymnych u mężczyzn robi się coraz bardziej popularne. Panowie chcą dobrze wyglądać, dlatego usuwanie owłosienia z okolic krocza jest jednym ze stałych elementów higieny osobistej.

Choć moda na „gładkie” panie króluje od wielu lat i obecnie uważana jest za standard, tak trend w goleniu intymnym panów stał się popularny stosunkowo niedawno. Co tu ukrywać – mężczyźni robią to nie tylko dla własnego komfortu ale przede wszystkim dla Was, drogie Panie. Jednym kobietom jest wszystko jedno, inne chwalą sobie taką modę, choćby z uwagi na większy komfort podczas seksu oralnego.

Niezawodna maszynka

Najczęstszą metodą depilacji intymnej jest użycie jednorazowej maszynki do golenia. Sprawdza się ona nawet na twardym zaroście. Część panów używa jednocześnie zwykłego kremu lub żelu do golenia. Depilacja tą metodą to stosunkowo tani i szybki sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Za pomocą maszynki można usunąć owłosienie skutecznie (skóra jest gładka), choć nietrwale (włosy szybko odrastają tworząc kłującą i sztywną szczecinkę). Łatwo też się skaleczyć.

Przed goleniem dobrze jest przyciąć dłuższe włoski nożyczkami lub skrócić je elektryczną maszynką do golenia – przy jej pomocy warto też wydepilować jądra.

Pianki i kremy do golenia

Nie są popularne, gdyż często słabo działają na grube i sztywne włosy okolic intymnych. Poza tym nie dają trwałego efektu oraz często uczulają. Nie zaleca się stosowanie ich na jądra.

Wosk

Najrzadziej wybierana przez panów metoda usuwania włosów intymnych, z uwagi na dość nieprzyjemne, a wręcz bolesne odczucia podczas depilacji. Powiedzmy sobie szczerze: przy bujnym owłosieniu, użycie wosku to prawdziwe tortury. Warto zaznaczyć jednak, że z zabiegu na zabieg, depilacja jest coraz mniej bolesna, ponieważ cebulki włosa stają się coraz słabsze. Usuwanie owłosienia woskiem  pozostawia dość trwały efekt na około 3-4 tygodnie – metoda ta jest więc bardziej skuteczna od maszynki do golenia.

Laser

Bardzo skuteczna metoda pozbywania się  włosów, szczególnie tych bujnych. Zabieg niszczy komórki mieszka włosowego, przez co owłosienie staje się słabsze i wolniej odrasta.

Depilacja laserowa nie jest tania, dodatkowo trzeba skorzystać aż z kilku zabiegów, by uzyskać pożądany efekt. Za to przynosi trwały efekt na dłużej (większość włosów nie odrasta nigdy). Niepolecana panom mało odpornym na ból, gdyż zabiegi (zwłaszcza w okolicach intymnych) mogą być bolesne.

0 Comments

Leave a Comment