czwartek, 18 kwietnia, 2024

Biseksualista to ktoś kto odczuwa zarówno pociąg fizyczny jak i psychiczny do kobiet i do mężczyzn. Biseksualny może być zarówno mężczyzna jak i kobieta. Biseksualizm jest jedną z orientacji psychoseksualnych (tuż obok hetero i homoseksualizmu). To nie jest tak, że osoba biseksualna jest niezdecydowana, że nie potrafi z niczego zrezygnować i uwielbia skakać z przysłowiowego kwiatka na kwiatek. To nie tak.

Zacznijmy jednak od początku:

Biseksualista – „bi” (oboje) i „sexualist” (płciowy).

Osoba podająca się za biseksualistę jak już wspomnieliśmy czuje pociąg zarówno do osób tej samej płci, jak i przeciwnej. Nie chodzi tu jednak o sam seks – jak wciąż wielu uważa (wielu – mamy na myśli osoby, które są oburzone biseksualistami). Biseksualiści tworzą prawdziwe związki oparte na miłości – jednak – w przeciwieństwie do hetero – mogą go tworzyć zarówno z kobietą jak i mężczyzną. Po prostu…

Choć często odczuwa dużo większy pociąg do danej płci. „Mogę tworzyć związek i z kobietą i mężczyzną, ale jednak bardziej pociągają mnie faceci” – przykładowo.

Pamiętaj jednak, że jeśli miałaś/miałeś pewien epizod z koleżanką czy kolegą – osobą tej samej płci – nie poczuwaj się od razu do tego, by nazywać się osobą biseksualną – uznaj to za… eksperymentowanie – i tyle. To tak jakby kobieta biseksualna była długi czas w stałym, szczęśliwym związku z mężczyzną – to wcale nie znaczy, że nagle stała się ona w pełni hetero. Nie nie…

Kobieta jest bardziej biseksualna?

Powszechnie uważa się, że to głównie kobiety są biseksualne. Mogą czerpać satysfakcje z życia seksualnego i tego „na co dzień” z mężczyzną ale i kobietą. Najczęściej to kobiety przyznają, że są biseksualne. No i… jest w tym ziarenko prawdy. Badania dowodzą, że aż 60% kobiet (z 500 badanych – z różnych branży, w różnym wieku, o różnym wykształceniu) przyznaje, że miała epizod z koleżanką, że jej się podobało, że chciała by jeszcze.

Natomiast, czy to na pewno już biseksualizm?


Źródło: bisex.com.pl

0 Comments

Leave a Comment