niedziela, 23 czerwca, 2024

Anglicy od wieków byli bardzo pozytywnie nastawieni do seksu i seksualności. Stworzyli wiele dzieł literatury skupionych wokół tematyki erotycznej, a także rozwinęli wiele seksualnych zwyczajów. Sprawdźcie, jakich.

Epoka elżbietańska – sex raczej w ubraniu

 Epoka elżbietańska to czas, w którym przestępstwa na tle seksualnym były bardzo surowo karane. Wśród nich takie jak: bigamia, kazirodztwo, a także cudzołóstwo. Od XVII wieku na porządku dziennym było nagłaśnianie skandali z udziałem homoseksualistów. W większości przypadków wymierzano jednak za to lekkie kary. W niższych stanach społecznych ludzie wykazywali się większą skromnością w okazywaniu seksualnych potrzeb. Małżonkowie współżyli bardzo często w ubraniu. Odsłaniali jedynie potrzebne do współżycia części ciała. Sypianie w jednym łóżku ze względu na posiadanie ciasnych mieszkań było powszechne.

Od XVII wieku Anglicy zaczęli coraz bardziej ignorować nakazy religijne. Pozamałżeńskie związki oraz instytucja kochanki były akceptowane. Wiele z nich pochodziło przede wszystkim z rodzin kupieckich oraz takich, w których brakowało pieniędzy, ale nie każda kobieta mogła nią zostać, gdyż musiała spełniać pewne wymogi. Przede wszystkim, kochanka powinna wywodzić się z niższego stanu społecznego niż jej kochanek. Zadaniem kochanka jest skłonienie kochanki do wyjścia za mąż, jeżeli chciał z nią zerwać. Mężczyzna musiał udzielać pomocy finansowej kochance, a także jej nieślubnym dzieciom. W tym czasie w Wielkiej Brytanii zaczęły także powstawać pierwsze domy publiczne. Pojawiły się również prezerwatywy i rozpowszechniło się wydawanie pornografii.

Homoseksualizm na topie

Od XVIII wieku w wyższych klasach społecznych popularny stał się homoseksualizm czego przejawem było m.in. pojawienie się dedykowanych im klubów. Wysoką pozycję na dworze mogły uzyskać kobiety. Rozwody były na porządku dziennym, a popularność zyskały także kurtyzany i domy publiczne. W tym okresie prostytucja była niezwykle popularna. Arystokratki bez zahamowania zaspokajały swoje potrzeby seksualne i zachcianki erotyczne. Biedne dziewczyny natomiast zarabiały swoim ciałem na życie. W 1746 roku powstała najbardziej znana powieść erotyczna w tamtych czasach. Jej autorem był Johan Cleland. Jej bohaterką była młoda dziewczyna zwerbowana do domu publicznego. W tym czasie moralność władców pod względem seksualnym stała pod dużym znakiem zapytania. Dzieci, ze względu na ciasnotę w mieszkaniach, od najmłodszych lat były świadkami współżycia seksualnego rodziców.

0 Comments

Leave a Comment