niedziela, 19 maja, 2024

O bezpieczeństwie podczas intymnych zbliżeń najczęściej mówi się w kontekście par heteroseksualnych. Tymczasem również seks lesbijski może nieść za sobą pewne zagrożenia. O czym więc należy pamiętać, decydując się na igraszki miłosne z inną kobietą? Jakie środki ostrożności warto zachować, aby ustrzec się przed czyhającym niebezpieczeństwem?

Infekcje przenoszone drogą płciową występują tak samo często – niezależnie od tego, czy seks odbywa się między kobietą i mężczyzną czy dwiema kobietami. Dlatego kwestie bezpieczeństwa należy rozpatrywać przede wszystkim pod kątem przenoszonych chorób.

Regularnie się badaj

Podstawą bezpiecznego seksu – nie tylko lesbijskiego – są regularnie wykonywane badania w kierunku infekcji przenoszonych drogą płciową.  Istotną rolę odgrywają:

  • badania na obecność wirusa HIV
  • odczyn Wassermana – na obecność kiły
  • test GC – posiew w kierunku rzeżączki
  • oznaczenie przeciwciał HSV-2 – opryszczka narządów płciowych
  • badanie HCV i HBC – wirusowe zapalenie wątroby typu C i B.

Koniecznością są również systematyczne wizyty w gabinecie ginekologicznym. Pobranie przez lekarza wymazów pozwoli na wykrycie obecności wirusa brodawczaka ludzkiego, infekcji grzybiczej czy inne choroby.

Pamiętaj, że badania musisz wykonać zarówno Ty, jak i Twoja partnerka. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że seks będzie bezpieczny.

Zminimalizuj ryzyko zakażenia

Chociaż regularnie wykonywane badania to fundament, nie można zapominać o działaniach służących zminimalizowaniu ryzyka zakażenia. Warto bowiem mieć świadomość, że niektóre drobnoustroje charakteryzują się dłuższym czasem wylęgania – może to zafałszować wyniki badań.

Chcąc mieć pewność, że seks lesbijski będzie bezpieczny, należy zastosować dodatkowe środki ostrożności.

  • Lateksowe rękawiczki

Szeroki ich wybór w różnych rozmiarach znajdziesz w internetowym sex shopie SexownySklep.pl. Tego rodzaju akcesoria świetnie sprawdzają się podczas każdego typu manualnych pieszczot, np. penetracji, stymulacji anusa, masażu wulwy. Z jednej strony stanowią doskonałe zabezpieczenie delikatnej wyściółkę pochwy czy odbytu, a z drugiej – zapewniają dobry poślizg po zastosowaniu lubrykantów, przez co zmniejszają bolesność podczas igraszek.

  • Maski oralne

Wykonane z bardziej cienkiego silikonu lub lateksu, stanowią barierę między ustami a narządami intymnymi. Jednocześnie nie przyczyniają się do ograniczenia doznań płynących z seksu oralnego.

Tego rodzaju maski świetnie sprawdzą się nie tylko w roli zabezpieczenia przed infekcjami, ale i pozwolą na uprawianie seksu podczas miesiączki.

Seks lesbijski może być bezpieczny. Najważniejsza jest świadomość istnienia potencjalnych zagrożeń oraz znajomość zasad pozwalających na ich zminimalizowanie.

Jeśli szukasz urozmaicenia swojego życia erotycznego sprawdź bogaty wybór gadżetów erotycznych dla lesbijek na sexownysklep.pl.

0 Comments

Leave a Comment