niedziela, 19 maja, 2024

Wydawnictwo Harde zaprasza na spotkanie z Bożeną Stasiak, autorką książki „Zwierzenia Polaków. Listy intymne”, które odbędzie się 13 lutego 2020 r. (środa) o godz. 18.00 w księgarni Świat Książki, Hala Koszyki w Warszawie.

Spotkanie, które poprowadzi Michał Figurski, będzie okazją do rozmowy nie tylko o książce, ale również o życiu intymnym Polaków oraz ich wiedzy i niewiedzy o seksie.

Książka „Zwierzenia Polaków. Listy intymne” napisana przez dziennikarkę specjalizującą się w tematyce zdrowia seksualnego jest dowodem, jak bardzo w Polsce potrzebna jest edukacja seksualna. Od lat obserwuję teksty Bożeny Stasiak i doceniam jej kompetencje, które znalazły odzwierciedlenie w publikacji.
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Izdebski, seksuolog

O książce

Inspiracją do napisania książki stały się listy od czytelników rubryki „Intymności” w „Super Expressie”, którą Bożena Stasiak prowadzi od kilkunastu lat. „Zwierzenia Polaków. Listy intymne” podzielone są na trzy części: ONA, ON, ONI. Każda z nich obejmuje fragmenty oryginalnych listów zawierających pytania i wątpliwości dotyczące życia seksualnego oraz odpowiedzi autorki poparte wiedzą i wynikami najnowszych badań.

209 listów od czytelników reprezentujących różne pokolenia, o różnym statusie, wykształceniu i pochodzeniu dają niezwykły obraz życia intymnego Polaków. Patronat nad książką objęli: magazyn Sens i Facetpo40.pl.

Bożena Stasiak jest dziennikarką, znaną popularyzatorkę wiedzy o seksie i życiu intymnym, laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia i w konkursie „Kryształowe Pióro”.

Książkę rekomenduje

prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog
Zaletą „Zwierzenia Polaków. Listy intymne” są autentyczne problemy dotyczące życia intymnego i świadczące o tym, że wiedza w zakresie seksualności nie dla wszystkich jest dostępna. Autorka dobrze popularyzuje wiedzę na temat seksu i złożonych relacji partnerskich, zagubienia w tajemniczym świecie różnic płciowych, rozbieżnych oczekiwań i potrzeb. Mam nadzieję, że książka nie tylko ułatwi Czytelnikom rozwiązanie problemów, ale także przyczyni się do harmonii i satysfakcji w ich związkach.

dr n. med. Stanisław Dulko, seksuolog
To godna podziwu i uznania pozycja będąca wynikiem wieloletniego podnoszenia przez Autorkę świadomości seksualnej i wiedzy w tej dziedzinie oraz kształtowania prawidłowych nawyków w życiu intymnym. Nie mam wątpliwości, że okaże się pomocna w budowaniu relacji w wielu związkach.

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Bielecki, chirurg
W świecie, w którym relacje między dwojgiem ludzi stają się coraz bardziej złożone, coraz trudniejsze, kiedy bezpośrednie kontakty są komplikowane przez internet i media społecznościowe, które przyczyniły się do popsucia niejednego związku, każda publikacja stawiająca sobie za cel zwrócenie uwagi na to, co naprawdę jest w nim ważne, zasługuje na uwagę. I taką rolę może odegrać książka Bożeny Stasiak, traktująca nie tylko o życiu
seksualnym, ale właśnie i relacjach partnerskich.

Jadwiga Kamińska, prezes Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia
„Zwierzenia Polaków. Listy intymne” to znakomite kompendium wiedzy na temat seksu. Jest godna polecenia tym, którzy chcą zgłębić wiedzę w tej dziedzinie i tym, którym ta sfera życia intymnego stwarza różnorakie problemy. Autorka je analizuje i omawia na podstawie prawdziwych sytuacji opisanych w listach Czytelników. Zapewne wielu z nich będzie mogło się z nimi identyfikować. Wierzę, że to skłoni ich do refleksji. To obowiązkowa lektura także dla
tych, którzy rozpoczynają życie seksualne, jak i dla tych, którzy pragną, aby seks dostarczał im wielu pozytywnych emocji i zadowolenia.

0 Comments

Leave a Comment