czwartek, 18 lipca, 2024

Głaskanie, całowanie ciała partnera, uciskanie, pieszczenie – to jedne z wielu czynników, które zbawiennie działają nie tylko na ciało, ale i na umysł. Można je z powodzeniem wykorzystać w trakcie masażu, aby sprawić partnerowi przyjemność, zrelaksować go po ciężkim dniu, a także zachęcić go do zbliżenia. Jak dobrze wykonać masaż erotyczny? Podpowiadamy.

Masaż erotyczny i jego tradycja

Dobrodziejstwa masażu erotycznego są doceniane od zarania dziejów. Nic dziwnego. Sprzyja on nie tylko relaksowi, ale także pobudza do działania układ immunologiczny.

Masaż erotyczny był i nadal jest popularny wśród mieszkańców krajów Dalekiego Wschodu, co widoczne jest między innymi w „Kamasutrze”. Trakt ten powstał prawdopodobnie między I, a IV wiekiem p.n.e. Jego twórcy doszukali sedna masażu erotycznego w duszy i sercu. Kochankowie mają osiągnąć stopień porozumienia wykraczający poza sferę fizyczności. Oczywiście ma to ogromne znaczenie, ale przecież technika i sposób masowania są równie istotnymi czynnikami.

Jak zrobić masaż erotyczny?

Masaż erotyczny doskonale wpływa zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn, chociaż z uwagi na większą liczbę stref erogennych, u pań mamy zdecydowanie więcej pola do popisu. Działa on zarówno relaksująco, ale odpowiednio wykonany, wprowadza ciało (w przypadku obu płci) do chęci odbycia stosunku seksualnego. Jest też bardzo pomocny w przypadku mężczyzn, którzy mają problemy impotencją i wzwodem.

Masaż erotyczny jest także doskonałym sposobem na poznanie własnego działa. Często miejsca o których nawet nie pomyślimy, mogą skrywać nieodkryte dotychczas przyjemności. W jakich okolicznościach najlepiej wykonywać tego rodzaju masaż? Może to być zarówno zacisze domowe, jak i profesjonalne studio. Bardzo ważny jest klimat pomieszczenia. Warto, aby panował w nim spokój, a także nie wpadało do niego zbyt dużo promieni słonecznych. Kolejna kwestia, to przygotowanie osoby, która będzie go wykonywała. Bardzo ważne jest to, aby miała rozgrzane ręce. Z pomocą przyjdą tu różnego rodzaju olejki eteryczne. Te przynoszą podwójną korzyść. Po pierwsze – zapewniają przyjemne wrażenia dotykowe oraz zapachowe, a po drugie, bardzo pozytywnie wpływają na kondycję ciała oraz umysłu dzięki ekstraktom roślinnym.

0 Comments

Leave a Comment